Technické služby

Zajišťují veškerou údržbu komunikací, veřejné zeleně a veřejného prostranství po městě (včetně veřejného osvětlení).

• provozují útulek pro zatoulané psy
  • zajišťují provoz a údržbu prameníku minerálních pramenů v městském parku A. Jiráska

Zajišťují pro občany:

• kácení vzrostlých stromů - žádost k dispozici na odboru
  • svoz odpadu
  • posypový materiál
  • po dohodě je možné objednat osobně nebo  na tel. čísle 491 483 487 i jiné výpomoci občanům (např. doprava M25, pronájem vysokozdvižné plošiny MP-16 za 400 Kč/hod. + DPH, doprava za každý ujetý km - 15 Kč/km + DPH. Možno účtovat 1/4 hod.)

Informace k útulku pro zatoulané psy

Pokud majitel objeví v útulku svého pejska zkontaktuje nejprve pana Zdeňka Balcara, vedoucího TS. Může také kontaktovat kteréhokoliv strážníka Městské policie Hronov.

Majitel zatoulaného psa je povinnen uhradit poplatek, 70,- Kč za každý den pobytu v útulku a to po dohodě s panem Balcarem na Finančním odboru MěÚ Hronov a následně mu je pes vydán.

V případě, že se najde zájemce, který by chtěl nějakého zatoulaného pejska do vlastní péče, musí pejska přihlásit na Finančním odboru, kde obdrží známku a je na 5 let osvobozen od místního poplatku ze psů (obecně závazná vyhláška č. 1/2007). Pokud by se do půl roku našel skutečný majitel musí bohužel tento nový pejska vrátit (samozřejmě by mu tento měl uhradit částku spojenou s výdaji, které za psa měl).

Podmínky pro nového chovatele najdete v přiloženém souboru.

Soubory ke stažení:

Pracovníci odboru