Slavnostní otevření knihovny

Aktuální informace ze dne 17.9.2009

Dne 15.9.2009 byly slavnostně otevřeny zmodernizované prostory hronovské knihovny Egona Hostovského. Této slavnosti se zúčastnili zástupci investora – města Hronova, zástupci odboru grantů a dotací Krajského úřadu Královéhradeckého kraje, zástupci dodavatelských firem, ředitelé knihoven z okolních měst, zástupci dalších institucí a také početná skupina z polského partnerského města Kudowa Zdrój.

Slavnostní otevření zpříjemnilo vystoupení dětí ze Základní umělecké školy v Hronově. Pak již všechny přítomné přivítala paní Jaroslava Vítová, vedoucí hronovské knihovny. Po ní se ujala slova starostka města Hronova paní Hana Nedvědová. Popsala historii vzniku projektu a poděkovala všem, kteří se na zdárném dokončení rekonstrukce knihovny podíleli. Uvedla, že hlavním cílem města Hronova je vytvořit co nejlepší podmínky pro vzdělávání občanů. Nová knihovna k tomu určitě přispěje.

Všichni zúčastnění projevili spokojenost nad hotovým dílem a popřáli knihovně spoustu spokojených čtenářů.

Pro veřejnost je knihovna otevřena od čtvrtka 17. září 2009.

Zpracovala Šárka Šimonová, referentka odboru majetek

.