Krásný vánoční dárek pro město Hronov!!!

ilustrační foto: Krásný vánoční dárek pro město Hronov!!!

V těchto dnech jsme se dozvěděli skvělou zprávu! Monitorovací výbor v rámci přeshraniční spolupráce INTERREG V – A v programovém období 2014 – 2020 schválil na svém zasedání v Harrachově projekt s názvem AQUA MINERALIS GLACENSIS v celkové hodnotě 2 165 623,90 EUR, který jsme podávali s dalšími třemi městy. A to znamená, že v příštím roce bude zahájena revitalizace parku A. Jiráska. V rámci projektu je plánována demolice koupaliště a budovy stávajících WC, výstavba nových WC, rekonstrukce zázemí amfiteátru, zhotovení souvisejících zpevněných ploch (cestičky, plocha před amfiteátrem), zhotovení hlavní promenády navazující na nově upravený vstup do parku, zakončené novým prameníkem. Promenáda bude v klidové části doplněna balneoprvkem, který využije zbytkovou vodu z prameníku a poslouží k reflexní masáži chodidel či jako malé osvěžení v parných dnech. Park bude zároveň osazen novým mobiliářem a veřejným osvětlením.
Hronov tedy opět uspěl, a to ve velmi silné konkurenci. Hodnoceno bylo 76 projektů, podpořeno jich bylo pouze 27.

Tento text připravil/a: Milena Moravcová Zveřejněno: 21. 12. 2016